לימודי צילום מקצועי

תמיד כיף ללמוד משהו חדש, בטח אם זה משהו שאוהבים ועושים ביום יום כמו צילום. לתפוס את הרגע הנכון, לתעד רגע בלתי נשכח, לתעד כל רגש אפשרי: כעס, עצב, שמחה, תסכול, דאגה, ועוד המון. יש הרבה רגשות בעולם, ומהי דרך יותר טובה להעביר אותם מאשר דרך המצלמה? המצלמה היא הכלי המושלם להעביר את המסר או הדעה שלנו, וחשוב לדעת כדי להשתמש בה באופן מקצועי.

לא משנה האם זה תחביב או פרנסה, קורס צילום פתוח לכל מי שרק יחפוץ בכך. הלימודים משלבים חומר עיוני ומעשי כאחד, ותרגול בצורה פרקטית יותר בשטח עם סיורים מיוחדים בסביבות מגוונות. המטרה היא שיתוף ותיעוד רגעים מיוחדים בזמן אמת, והפלטרפורמות החברתיות כמו אינסטגרם, פייסבוק, טיקטוק וכו’, לא באמת נותנות לנו את הכלים המקצועיים על מנת להוציא תמונות בצורה משוכללת יותר. לכן אפשר ורצוי ללכת ללמוד באחד ממגוון הקורסים לצילום ולהעמיק יותר את הידע ואף להתנסות בצורה מעשית עם צלמים מפורסמים וותיקים יותר. לימודי צילום יעניקו לנו את מה שאנחנו צריכים בתור צלמים: העברת זיכרון בצורה מוחשית וחדה, תוך כדי שימוש במגוון שיטות וטכניקות מתוחכמות להחדרת המסר דרך התמונה ישר אל עיני הצופה.

מבנה קורס לימודי צילום מקצועי

המבנה של הקורס כלול מכמה וכמה מסלולים:

– צילומים בסביבת סטודיו סגורה, הכוללים צילומי פורטרטים, צילומי אופנה, וצילומי מוצר. זה נועד בעיקר לתחום הפרסום וניתן לשים לב כמה שצילום נוגע גם בתחומים אחרים שלא בהכרח קשורים אליו אבל תמיד מגיעים אליו כמו אופנה, אומנות, דיגיטל, פרסום. בסטודיו לא קיימת תאורה טבעית, אלא תאורה מלאכותית, לרוב עם חצובות ותאורה לבנה חזקה במיוחד.

– צילומים בסביבה חיצונית, לרוב בנוף מסוים, נוף עירוני/אורבני. בצילומים אלו ניתן לתעד את העיר ורחובותיה כפי שאנחנו רוצים לתעד אותה, בין אם זה קירות גרפיטי, אנשים בתנועה מסוימת או תנוחה מסוימת, דברים על המדרכה, ספסלים, פינות, ובאמת שזהו עולם ומלואו ואין ממש גבול למה שאפשר לצלם. בצילום אורבני מה שבולט במיוחד זה ההבדלים והיחסים בין הרקע לבין דמויות מסוימות ברחוב וזה בדיוק מה שהמצלמה באה לקלוט ולהעביר.

– צילומים עיתונאיים/פוליטיים במטרה להעביר מסר או דעה חדים. בכל מה שקשור לפוליטיקה ועיתונאות, צילום יכול להיות מאוד שימושי, ויש להשתמש במצלמה בצורה נבונה. נוכל להחדיר מסר חברתי דרך התמונות שלנו, ואף לתת ביקורת עצמאית משלנו.

– צילום בטבע זה דבר מאוד פופולרי היות ויש יותר מדי מה לצלם בטבע, שלעיתים הצלמים אינם יודעים שובע מכך. פארקים, גינות, צמחים, עצים, יער, פרחים – זה רק חלק קטן מאוד מכל היופי שבטבע. אפשר להשיג כל כך הרבה תוצאות טובות ואפילו להעצים את הטבע בעריכה עם מעט צבעוניות ירוקה. צילום בטבע מתרחש בעיקר ביום וזה מעט מאתגר בגלל התאורה הטבעית של השמש, שלעיתים יכולה לחדור לעדשה ולסנוור אותנו, אבל בקורס לומדים גם איך להתמודד עם זה.

– צילום בוידאו הוא איזור מאוד פופולרי ואפילו חובה בכל מה שקשור לעסק ולקוחות. הרבה לקוחות צריכים צילום בוידאו כמו זמרים, אומנים, בתי עסק, משרדי פרסום ועוד הרבה. זהו תחום שיכול להניב פירות יפים מאוד אם יודעים לעבוד בו כמו שצריך.

– צילומים באווירה דיגיטלית עם מצלמה מקצועית, המטרה היא ללמוד עיבוד תמונות ברמה גבוהה כך שלא צריך להסתמך על גורם חיצוני כמו מעצב גרפי שיעשה את העבודה. ניתן גם להירשם לקורס צילום מתקדם וכך להגיע לרמה מקצועית יותר מבחינת עריכה ואף לעבוד באירועים מיוחדים שדורשים זאת. תוכלו להיות שם דבר בתחום ומקצוענים בכל מה שקשור לעיבוד תמונות בפוטושופ או לייטרום.

כמה זמן קורס צילום מקצועי נמשך?

זה מאוד תלוי בין מוסד למוסד וזה יכול להיות בהחלט מאוד מגוון אבל לרוב קורסים יימשכו כמה חודשים ועד לכמה שנים. הקורסים הקצרים יותר הם קורס לימודי תעודה בעוד שהקורסים הארוכים והיקרים יותר הם לימודי הנדסאי ותואר שלוקחים כמה שנים טובות אבל מקצים ידע עצום שאי אפשר להשיג בשום מקום אחר. הכל תלוי מהי מטרת הלימודים: האם אתם צלמים חובבים שרק רוצים להעצים את הידע בתור תחביב, או שמא אתם רוצים לעסוק בצילום למשך כל חייכם? זו שאלה שכדאי לחשוב עליה בצורה רצינית.

מי יכול להירשם לקורס צילום מקצועי?

ברוב הקורסים המרצים יעדיפו אנשים עם ידע קודם בצילום אך לא תמיד נכון הדבר. גם צלמים שצילום הוא התחביב שלהם והם מצלמים לרשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, יוטיוב, יכולים להירשם וללמוד ללא כל בעיה. תמיד חשוב לקרוא על התחום ולהגיע עם קצת ידע מקדים לפני כן. בהחלט תוכלו להגיע לקורס כשאין לכם שום ידע קודם וזה לגיטימי לחלוטין, אך תזכרו שעל מנת ללמוד צילום עליכם לרכוש ציוד מקצועי כמו מצלמה דיגיטלית כדי להגיע ללימודי צילום בצורה מקצועית ורצינית יותר. בקורס צילום מתקדם למשל, אולי תידרשו להציג תיק עבודות וידע קודם או ניסיון קודם בתחום היות וזה כבר קורס לצלמים מתקדמים יותר.

כמה עולה קורס צילום מקצועי?

העלות של קורס צילום מקצועי משתנה בהתאם למוסד הלימוד ויכול להתחיל מסכום של 500 ש”ח בקורס צילום אונליין ועד לכמה אלפי שקלים. מוסדות הלימוד מאוד גמישים בכל מה שקשור לתשלומים. קורס צילום למתחילים יכול להתחיל מסכום של כ-1,000 ש”ח וקורס צילום מתקדם יכול להגיע גם ל-3,000-4,000 ש”ח ומעלה. מומלץ לחפש באתר ולראות מה כל מוסד לימוד מציע לכם, ובהתאם לכך, תוכלו לבחור את המקום הטוב ביותר בשבילכם.

יצירת קשר מהירה