קורס פוטושופ לצלמים

כיום כל מי שמחזיק בסמארטפון יכול להיות צלם. זה כל כך פשוט, ולא כמו בתקופות אחרות בהן היינו חייבים לרכוש מצלמה עם פילם או מצלמה דיגיטלית משלנו, עכשיו אפשר, דרך המצלמה בסמארטפון שלנו, להנציח כל רגע וכל שנייה, גם בתמונה וגם בוידאו. זה נשמע מדהים, אבל הפילטרים והעריכות באינסטגרם ובפייסבוק לא יספקו כל צלם ובטח שלא צלם מקצועי. בשביל ללמוד להיות הטוב ביותר צריך להשתמש במצלמה מקצועית איכותית, מצלמה דיגיטלית.

כדי באמת להתקדם בתחום הצילום חשוב ללמוד מהטובים ביותר, להעמיק את הידע בצורה נרחבת, ולדעת הכל על מבנה המצלמה, מבנה העדשה, הטכנולוגיה הדיגיטלית, כל המושגים הבסיסיים בצילום, ועוד. מקצוע הצילום לא מסתיים בכך שאנו מקבלים את התמונות שרצינו, עכשיו גם צריך לערוך אותן בצורה מקצועית ואיכותית לשביעות רצון הלקוחות, או שביעות רצוננו. ולכן – נרחיב את הידע שלנו בלמידת תוכנות עריכה מפורסמות, בעיקר פוטושופ. קיימת תוכנה נוספת בשם לייטרום עליה נפרט קצת בהמשך.

למי מיועד קורס פוטושופ לצלמים?

קורס זה מיועד לצלמים מנוסים וותיקים שכבר עברו קורס צילום למתחילים וקורס צילום מתקדם, ורוצים להעשיר את הידע וללמוד גם עריכה. בעבר, צלמים לא ידעו לערוך תמונות ופנו למעצבים גרפיים שעוסקים בתחום ולמדו את תוכנת פוטושופ, על מנת שיעבדו להם את התמונות בצורה מקצועית. העברת התמונות לגורם חיצוני היא לא תמיד האופציה הטובה ביותר אבל זה מה שהרבה צלמים עושים. כיום, ללמוד פוטושופ זה דבר כל כך פשוט ויחסית נוח גם מבחינת תשלום, שהרבה צלמים פשוט הולכים ולומדים את הקורס הזה בנוסף.

כיום, הרבה צלמים הפכו להיות עורכים מקצועיים בעצמם, בדיוק כמו מעצבים גרפיים ואף יותר. כל מי שרוצה ללמוד עריכת צבע, חדות, אור וצל, ועוד הרבה דברים מגניבים שרק פוטושופ יודע לעשות – מומלץ שיירשם לקורס פוטושופ. הקורס הזה מיועד בעיקר לבוגרי קורס צילום, ולמי שמעוניין ללמוד תוכנה יצירתית ומיוחדת. אין גבול ליצירתיות בפוטושופ, ומכיוון שהיא הולכת יד ביד עם צילום חשוב ללמוד תוכנה זו. גם לאנשים בתחומים אחרים זה יכול להתאים, כמו אנשים מתחום הפרסום או השיווק, או אפילו בעלי עסקים שיש להם ידע בסיסי בצילום ורוצים לדעת איך לערוך את התמונות שלהם בצורה טובה יותר על מנת למשוך יותר לקוחות ולהיראות יותר מקצועיים בתחום. כיום, אפשר להיות בעל מקצוע עם ידע בכמה תחומים שקשורים אחד לשני וזה דבר מבורך מאוד ואפילו רצוי.

מה לומדים בקורס פוטושופ לצלמים?

כמו כל תוכנה חדשה, בהתחלה פוטושופ עלולה להיראות מרתיעה למדי, אך לאט לאט לומדים להיכנס לתוך עולמה ולגלות יצירתיות ודברים שמעולם לא חשבתם עליהם. התוצאות אליהן אפשר להגיע עם פוטושופ הן בלתי מוגבלות. בקורס זה תלמדו טיפים נכונים ושימוש יעיל בתוכנה המפורסמת. הפוטושופ הוא כלי בלתי מוגבל לצלם ויכול לגרום לו להגיע לגבהים חדשים ודברים שמעולם לא חשב עליהם בעבר. כיום, אין צלם שלא משתמש בפוטושופ.

אז מה לומדים בקורס?

 • היכרות ראשונית עם ממשק התוכנה והכלים שלה
 • איך להשתמש בכל כלי אפשרי בתיבת הכלים המגוונת של התוכנה
 • הכרת סוגי קבצים שונים לשמירה כמו jpg, png, pdf ולאיזו מטרה כל אחד מהם משמש
 • הכרת המושג ועריכת קבצי RAW במיוחד לצלמים
 • ריטוש התמונה מבחינת מחיקת אובייקטים או איברים שונים בתמונה, עריכת הגוף מבחינת השמנה, הרזיה, החלקת העור, שינוי צבע עור, עיניים ועוד המון אפשרויות
 • שדרוג הקומופוזיציה בתמונה ושיפור התמונה
 • שליטה בכל מה שקשור לצבעים, גוונים, חדות, ניגודיות, אור וצל
 • חידוד וטשטוש רקע או אלמנט מסוים בתמונה
 • משחקי אור וצל שתלויים באיכות התמונה בין אם היא באיכות ירודה או חשוכה
 • איך ניתן לבנות מסגרות ולשלב אותן בתמונה
 • איך להשתמש נכון בשכבות בפוטושופ בצורת עבודה נכונה
 • איך למזג אלמנטים ואובייקטים שונים בתמונה אחת
 • שילוב טקסט עם פונטים בתמונה
 • טכניקת האקשן להקלטת פקודות ושמירתן על מנת לחזור עליהן באופן רציף
 • עיבוד תמונה בצורה מתקדמת עם משחקי תאורה, אור וצל, ואפקט HDR

מהו משך קורס פוטושופ לצלמים?

משך הקורס משתנה ממקום אחד לשני, וזה תלוי גם בהתקדמות התלמיד, אבל לרוב קורס זה יהיה בין שמונה לעשרה מפגשים, כשכל מפגש הוא בן שעתיים לשלוש שעות. המפגשים יהיו לרוב חד-שבועיים כשבמקרים מסוימים הם יכולים להיות גם דו-שבועיים. מוסדות הלימוד עושים כל מה שהם יכולים על מנת להקל על סטודנטים או אנשים שעובדים במשרה מלאה, ולכן הקורסים יהיו לרוב בשעות הערב, בשעות נוחות, פלוס שישי בבוקר וזאת על מנת להקל על התלמידים ועל מי שרוצה ללמוד פוטושופ בזמנו הפנוי אך לא פנוי בבקרים.

כמה עולה קורס פוטושופ לצלמים?

העלות עשויה להשתנות בין מוסד לימוד אחד לאחר. לרוב, בגלל שאלו לא לימודי עיצוב גרפי, העלות תהיה זולה משמעותית מאשר לימוד מקיף של עיצוב גרפי כולל לימוד תוכנת הפוטושופ. המחיר יכול להתחיל מ-1,000 ולהגיע ל2,000-3,000. המחיר תלוי בהרבה גורמים כמו מספר שעות שבועיות, כמות החומר הנלמד, וכמות המשתתפים בכל שיעור. לרוב, קורס זה נחשב לקורס משלים לצלמים שמעוניינים להעשיר את הידע המקדים שלהם בכל מה שקשור לצילום וללמוד גם עריכת תמונות על מנת להשלים את החבילה אותה הם מציעים, ולכן הוא לא אמור להיות יקר יותר מדי. בתום הקורס, ניתן לקבל תעודה של סיום קורס פוטושופ לצלמים ולהתחיל במלאכת העריכה היצירתית והמרתקת בעולם הנפלא שנקרא פוטושופ.

יצירת קשר מהירה