קורס צילום למתחילים – פותחים את העיניים לדרך חדשה

ישנם לא מעט אנשים שמצלמים דברים בזמנם הפנוי, בין אם זה צילומים עצמיים, צילומי נוף, צילומי חיות המחמד, צילומים תעשייתים, והיד עוד נטויה. מאז ומתמיד, היה אפשר לצלם כמעט כל דבר אפשרי ולתעד כל דבר אפשרי, וזו בעצם מטרת הצילום – תיעוד רגע כלשהו, לא משנה באיזה רגע מדובר. בקורס צילום למתחילים אפשר למנף את התחביב הזה למשהו הרבה יותר רציני ואפילו לעסוק בזה כמקצוע לחיים, בתור פרנסה. קורס זה מושלם למי שרוצה להפוך תחביב לעבודה, ולהרגיש מאושר כשהוא קם בבוקר לעוד יום חדש.

למי מתאים קורס צילום?

קורס זה מתאים לאנשים שאוהבים לצלם, שבשבילם זה תחביב ואפילו יותר מתחביב בשעות הפנאי שלהם. לימודי צילום מיועדים למי שרוצה ומוכן להשקיע כסף וזמן בהפיכת התחביב שלו למקצוע מבוקש. אם זו התשוקה האמיתית שלכם – אין שום סיבה שלא תוכלו לגשת ללימודי צילום מקצועי במחיר משתלם עם תנאים נוחים.

מה לומדים בקורס צילום מקצועי?

קורס צילום מקצועי הוא קורס בו לומדים את המונחים הבסיסיים ביותר בצילום. זהו קורס בו נעניק לעצמנו מיומנות, ביטוי אישי, חשיפה, יצירתיות, ובעיקר הבעה עצמית. כך תוכלו ללמוד על דברים שאתם אוהבים, העדפות מסוימות, ותוך כדי לכוון את זה לסגנון הצילום הייחודי שלכם. מהן הזוויות שאתם מעדיפים? מהי הסביבה המתאימה לכם ביותר? איזה סוג נוף אתם מעדיפים – אורבני או טבע? האם אתם צלמים של יום או של לילה, ואולי גם וגם? יש אינספור יצירתיות, רעיונות ומחשבה בכל תהליך הלמידה, גם עיונית וגם מעשית. לאט לאט משתפרים ואף רוכשים מצלמה מקצועית איכותית שתעזור לכם למנף את הצילום ולהשיג תמונות באיכות הגבוהה ביותר.

חלק מהנושאים הנלמדים בקורס

 • תפעול המצלמה במצבים שונים ולמידת מבנה המצלמה
 • עומק שדה ומדידת המרחק לקבלת תמונה חדה ומקצועית
 • מה זה צמצם ותריס? מהו תפקידם במצלמה?
 • צילום בתנועה וטכניקות מיוחדות לאתגר תנועה
 • צילומי טבע ונוף
 • מבוא לצילום ותולדות הצילום – היסטוריה, תהליכים, טכניקות
 • קומפוזיציה – בניית פריים איכותי והשגת תוצאות טובות וחדות
 • עבודה בשילוב מצבי תאורה שונים וחשיפה מאתגרת
 • סוגי עדשות שונות ואיך משתמשים בעדשה בצורה נכונה
 • – צילום פורטרטים בסטודיו מקצועי לצילום
 • איך משתמשים בפלאש בצילום איכותי בלילה
 • מבוא לתוכנות עריכה מקצועיות – פוטושופ ולייטרום לעיבוד תמונה איכותי

במהלך קורס צילום מתקדם, לומדים את הטכניקות הטובות ביותר בצילום, כל צלם לפי הרמה המתאימה לו. הקורסים נלמדים במוסדות לימוד שונים עם המרצים הטובים ביותר בארץ, ובמהלכם ניתן ללמוד מצלמים ותיקים ומנוסים, ואף לתרגל יחד איתם. צלמים מקצועיים יגיעו גם להרצאות כמרצה אורח. בסוף כל שיעור ידונו המרצים והתלמידים בעבודות הצילום השונות וינתחו אותם בהתאם.

מהו מבנה קורס צילום למתחילים?

משך הקורס תלוי במוסד הלימוד ובאורך הקורס, וזה משתנה ממקום אחד למשנהו. כמות המפגשים הממוצעת יכולה להתחיל מ-14 מפגשים, פעם בשבוע, בעלי כמה שעות כל אחד. הלימודים כוללים לימודים מעשיים ועיוניים כאחד – לימוד החומר הנלמד על בסיס הצילום, תולדות הצילום ומבוא הצילום, טכניקות שונות לצילום, מבנה המצלמה והעדשה. קורס צילום יכול להיות בעל מספר משתתפים מוגבל יחסית, עד כעשרה משתתפים, ולכן יש לברר זאת לפני ההרשמה.

מה המחיר של לימודי צילום מקצועי?

עלות קורס צילום נוטה להשתנות ומתחילה החל מ-1,500 ש”ח. העלות היא לרוב לא גבוהה וניתן לעמוד בה. השיעורים הם חד-שבועיים ונוחים לכל סטודנט או עובד. את הסכום ניתן לפרוס לתשלומים ויש אפילו מקומות שייתנו להשלים את הקורס במועד מאוחר יותר, ללא עלות, במידה ולא יכלתם להשלים אותו מסיבות שונות.

מה נותן לכם קורס צילום למתחילים?

בעיקר כלים פרקטיים ומעשיים שיעזרו לכם להבין יותר טוב מה זה באמת צילום ואיך לתפעל מצלמה בצורה מקצועית לתוצאות איכותיות וטובות, כך שתוכלו להפוך את התחביב למקצוע או להעמיק בידע שכבר יש בידיכם אם אתם צלמים מקצועיים עם ניסיון באמתחתכם. תוכלו ללמוד מיומנויות נוספות, לתרגל יכולת שליטה במצלמה מקצועית, ולבטא את עצמכם דרך עינית המצלמה בסגנון צילום ייחודי רק לכם.

דרך הצילום אפשר ללמוד הבעה עצמית, שליטה בציוד והעברת רגש דרך תמונה בודדה אחת. בצילום אפשר להעביר רגש של רגע אחד, בדיוק ברגע הנכון ובתזמון הנכון, בשחור לבן או בצבע (שאת זה גם לומדים בקורס). מתי נכון לשים פילטר שחור לבן? מתי נכון לצלם בצבע? אפקט שחור לבן תמיד יהיה קודר וקר יותר, ויתאים לרגש מאוד מסוים שתרצו להעביר דרך התמונה. אם יש לכם חופשה בחו”ל בעתיד הקרוב, תמיד תוכלו לקחת את כל הטכניקות והמיומנויות שלמדתם וליישם אותם בטיולים. כך תוכלו להוציא את המיטב מכל הנופים האורבנים שמחכים לכם במדינה חדשה. הקסם בצילום הוא שגם מהדבר הפשוט ביותר אפשר להוציא תמונה יפה עם זוית נכונה, עריכה מקצועית ותאורה חכמה.

משיעור לשיעור תוכלו לייצר שיח אישי וללמוד להביע את עצמכם דרך העדשה, ואפילו להיות רגישים ומודעים יותר לסביבה שלכם. בקורס צילום אפשר לפתח שיטות וטכניקות אישיות על מנת להביע את הרגשות שלכם בדרך היעילה ביותר; יסודות החשיפה יעניקו לכם ידע נרחב על מדידת החשיפה בצילום, בהתאם לאובייקט המצולם. תלמדו גם על עומק שדה, פרספקטיבה, חדות, ויחס בין האובייקט לרקע. צילום הוא אומנות בפני עצמה וחשוב להתכונן לכך, במיוחד מבחינה רגשית.

קורס צילום למתחילים יעניק לכם ידע מקצועי בצילום ואת ההרגשה שתוכלו לצלם כל דבר, בכל רגע נתון, בכל סגנון שתרצו. ביחרו את הקורס המתאים לכם מבין רשימת הקורסים למתחילים, ותוכלו מיד להתחיל להתמקצע בצילום.

יצירת קשר מהירה