קורס צילום אוכל

עבור אנשים רבים אוכל הוא הנאת החיים, במיוחד אם מדובר על בילוי שלם הסובב סביב אוכל כמו יציאה למסעדת שף מפוארת ויוקרתית, השתתפות בסיורי אוכל קולינריים במסעדות רחוב שונות, וגם אירוח חברים ובני משפחה בבית הפרטי לארוחה מושקעת וטעימה שתקצור מחמאות מכולם. בעידן הרשתות החברתיות של היום, לתמונות יש חלק משמעותי מהפרסום והשיתוף החברתי – ולכן אנשים חובבי אוכל ובישולים מעלים אינספור תמונות מגרות של אוכל, שמצליחות אפילו לעורר את בלוטות הטעם באמצעות תמונה בלבד.

הדרך להעביר את המסר הנכון של מנת אוכל מגרה כזו או אחרת היא באמצעות טכניקות צילום מיוחדות, אותן כל אחד יכול ללמוד באמצעות קורס צילום אוכל מקיף ומקצועי המעניק ידע עיוני ומעשי בתחום הצילום.

צילום אוכל – למה צריך קורס מקצועי כדי לצלם אוכל?

באמצעות הצילום ניתן להעביר שלל תחושות וחוויות ללא מילים, כך שגם במקרה של צילום אוכל קיים צורך בהבנה מקצועית של טכניקות הצילום המיוחדות שיצליחו להפיק את התמונה המרשימה והטובה ביותר. המטרה של צילום אוכל היא להפיק תמונות כאלו שיצליחו לעורר שלל חושים כמו טעם וריח, ואפילו חוש השמיעה – דמיינו תמונה של סטייק עשוי במידה צלייה מושלמת שעליו פסי חריכה מקבילים אחד לשני, צילום תקריב נכון ומדיוק על אותם פסי החריכה צריך לעורר מיד את חוש השמיעה של המתבונן בתמונה, כיוון שהתמונה מציתה את הדמיון שממחיש את צליל הצלייה של הסטייק כדי שיקבל את החריכה הזו.

בכדי להשיג את תמונות האוכל הטובות, איכותיות ומגרות ביותר יש צורך להכיר זוויות צילום, החשיבות בקומפוזיציה נכונה, כיצד לתפוס את הטייק הנכון בצילום התמונה, כיווני אור ופלאשים ועוד שלל מושגים וטכניקות ייחודיות הנלמדים במסגרת קורס צילום אוכל מקצועי.

מה היתרונות של קורס צילום?

על ידי השתתפות בקורס צילום מקצועי, ניתן להגיע להפקה של אותן תמונות איכותיות ומוצלחות של אוכל, שיצליחו להשיג את המטרה של גירוי חושים ויצירת עניין עבור המתבוננים בתמונות. במהלך קורס הצילום התלמידים ירכשו כלים מעשיים לצילום תמונות מזוויות שונות, ילמדו כיצד “לנצל” את האור הטבעי כדי להשיג תמונה איכותית שתבליט את האלמנטים הנכונים בה, יפתחו את היצירתיות האישית והאומנותית שיש בהם, וכן גם יכירו את השימוש הנכון במצלמה וציוד צילום נוסף שיסייע להם להפיק תמונות אומנותיות וייחודיות לסגנון האישי שלהם.

במהלך הקורס התלמידים ירכשו כלים מקצועיים ומעשיים ביסודות הצילום, ובאמצעותם הם יוכלו לפתח את הכישרון האומנותי שלהם על ידי צילום של אובייקטים ואלמנטים שהם הכי מתחברים אליהם. כך גם חובבי אוכל המעוניינים לפרסם תמונות אוכל שהם אוכלים/מכינים ידעו כיצד לצלם את התמונות הטובות ביותר, אם לצורך שיתוף חברתי של התחביב האהוב עליהם או עבור פרסום שיווקי של עסק האוכל שלהם.

קורס צילום אוכל וסטיילינג

אחד מהמאפיינים החשובים בלימודי צילום אוכל היא הקומפוזיציה, באמצעותה ניתן ליצור את היחס הנכון בין אובייקט הצילום למסגרת התמונה כדי להשיג את התמונה הטובה ביותר שתצליח להעביר את המסר הרלוונטי. כדי להשיג את הקומפוזיציה המושלמת במקרה של צילום אוכל, צריך לעשות סטיילינג למנה המצולמת באמצעות אביזרים ואקססוריז טרנדים ומיוחדים שישדרגו את התמונה. ניתן להשיג את הידע של שילוב קומפוזיציה וסטייל למנת האוכל באמצעות קורס צילום אוכל וסטיילינג, כאשר נושא הסטיילינג כלול כאחד מתכני הלימוד ההכרחיים במהלך קורס צילום אוכל בסיסי.

צלם אוכל מקצועי צריך לדעת כיצד לעשות סטיילינג למנה אותו הוא מתכוון לצלם, באילו אביזרים עליו להשתמש כדי לעצב את מנת האוכל המצולמת, אילו הכנות סטיילינג עליו לעשות לפני ובמהלך הצילום ואילו אביזרי סטיילינג יוכלו להתאים לכל תמונת אוכל. באמצעות סטיילינג נכון ניתן להמחיש למתבונן בתמונה מה הטעם של מנת האוכל בה הוא צופה, אילו מרכיבים נמצאים בה ולמה כדאי לו לאכול אותה.

צילום אוכל בסמארטפון

כיום כל אחד מחזיק סמארטפון בידיו, כך שהוא יכול לצלם רגעים שונים ודברים מיוחדים בכל זמן נתון. הודות לנפלאות הטכנולוגיה והתקדמות המכשור הדיגיטלי, ניתן להפיק באמצעות הסמארטפון תמונות איכותיות ומרשימות שאינן נופלות מאיכות הצילום במצלמה מקצועית. משום כך קיימת אפשרות לצלם תמונות אוכל על ידי שימוש במצלמת הסמארטפון, זאת לאחר שמכירים ומבינים את כל טכניקות הצילום האפשרויות באמצעות מכשיר זה.

בכדי לקבל את הכלים המעשיים הטובים והשימושיים ביותר לצילום איכותי, ניתן להצטרך לקורס צילום אוכל בסמארטפון שילמד כיצד לנצל את יתרונות הצילום במכשיר, וכן יסביר כיצד ניתן לעקוף את החסרונות שנמצאים במצלמת הסמארטפון אם מבחינת עוצמת הפלאש, איכות מיקוד התמונה ואלמנטים נוספים.

היכן ניתן ללמוד קורס צילום אוכל?

תכני הלימוד בקורס אוכל מקנים ידע עיוני ומעשי ביסודות הצילום, ובפרט צילום תמונות של אוכל מגרה ומעורר תיאבון. ישנם מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ המציעים קורס צילום אוכל מקצועי ומקיף, כאשר ישנם מוסדות רבים המאפשרים ללמוד את הקורס באופן מקוון וכך לחסוך את הצורך בהגעה פיזית לשיעורים הנלמדים.

כיוון שהחלק המעשי של קורס צילום מתבטא בעיקר בתרגול פרקטי של התלמידים בשטח, אם בתרגול זוויות צילום, משחקים עם אור, העמדות של אובייקטים, שינוי קומפוזיציה וכן צילום מנות אוכל שהם אוכלים או מבשלים – ניתן להעביר את תכני הקורס העיוניים באמצעות קורס צילום אוכל אונליין, שיכשיר את התלמידים ברמה מקצועית להכיר ולהבין את יסודות וטכניקות הצילום השונות, אותן הם יוכלו ליישם בפועל בכוחות עצמם ללא צורך בהשתתפות פיזית בשיעורים שנלמדים בכיתה.

טיפים לצילום אוכל

בין היצע התכנים הנלמדים במהלך קורס צילום אונליין, התלמידים יקבלו שלל טיפים יעילים ופרקטיים לתהליכי צילום אוכל. לדוגמה צילום מקרוב של המנה באמצעות זווית צילום שמתבצעת בגובה של מנת האוכל, השגת תמונות עומק של האוכל על ידי טשטוש הרקע ומיקוד במנה עצמה, שימוש נכון בסטיילינג, טיפים לשימוש באור טבעי או מלאכותי ועוד מידע שימושי רב.

יצירת קשר מהירה