קורס צילום

כולנו מכירים את הפונקציה הפשוטה של צילום במצלמה או בטלפון. בעוד שבמצלמה העניין מעט יותר מורכב, במיוחד במצלמה מקצועית, בטלפון העניין הפך להרבה יותר פשוט, עם הרבה יותר אפשרויות פשוט אינסופיות. נדמה שעולם הצילום תפס תאוצה והפך להיות אחד הדברים המרכזיים ביותר בעולם הדיגיטל, בעיקר ברשתות החברתיות בו הוא תופס נתח משמעותי. עם אפליקציות כמו סנאפצ’ט, אינסטגרם וטיקטוק, עולם הצילום ובעיקר צילום הוידאו נראה כמשהו מאוד דינמי ומעניין, ונדמה ששינויים וטרנדים הם בלתי נמנעים.

מה זה בעצם לימודי צילום?

לימודי צילום מקצועי הם לימודים שמשלבים חומר עיוני ופרקטי, מעשי. להבין מדוע אנחנו אוהבים צילום, מדוע אנחנו רוצים ללמוד אותו, האם אנחנו רוצים ללמוד צילום בתור תחביב בלבד בזמננו הפנוי, או שמא אנחנו רוצים להשתדרג וללמוד צילום כמקצוע, ולהתפרנס ממנו לשארית חיינו, על כל מה שמשתמע מכך? האם אנו מעוניינים לבזבז כסף על הקורס, כסף על ציוד לא זול במיוחד, וזמן יקר? כל אלו הן שאלות שחשוב מאוד לשאול לפני שבכלל חושבים על הצעד הבא קדימה בתחום.

צילום הוא מקצוע מאוד תחרותי, מאוד מבוקש כיום בארץ ובעולם, ומאות ואף אלפי צלמים מתפרנסים ממנו בכבוד, לרוב בתור עצמאים, אם זה באירועים – חתונות, בר/בת מצוות, חתונות, בריתות וכו’. אנו בעצם עוזרים לבעלי השמחה לתעד את אחד הימים הנפלאים בחייהם, והם סומכים עלינו שנתעד אותו בצורה המקצועית ביותר.

מבחינה עיונית, קורס צילום בא לידי ביטוי בהבנת הציוד הנדרש בתחום. מבנה המצלמה, מבנה העדשה, מבנה דיגיטלי וכל מה שקשור לטכנולוגיה. גם אופטיקה נכנסת כאן למשוואה. לומדים את המושגים החשובים ביותר, וגם הבסיסיים ביותר, על מנת לקבל כיוון ולהבין עד כמה העולם הזה באמת עצום ומרתק. צילום זהו תחום מאוד מעניין ודינמי, עם אלפי סגנונות, זוויות צילום, פילטרים שונים ומגוונים, צבעים, עריכות, ושלל דברים שיהפכו את העבודה שלכם למושלמת. השאיפה היא שבסופו של דבר תלמדו את מה שאתם אוהבים, תעסקו בזה, ואפילו תהנו מזה.

יסודות הצילום

היסודות הראשוניים: מראים לנו שיטות וטכניקות שונות בצילום, מושגים ראשוניים, קומפוזיציות, חשיפה, תאורה, זוויות, סגנונות, בחירת עדשה, עומק שדה ומדידת מרחק, ועוד. בנוסף, נלמד גם להשתמש ביצירתיות שלנו על מנת ליצור רעיונות ולחשוב על דברים חדשים שאפשר להוסיף לתמונות, או זוויות חדשות מהן ניתן לצלם על מנת להשיג תוצאה יותר טובה. נלמד גם איזו תאורה אנו יותר מעדיפים: יום או לילה? איך מצלמים כמו שצריך בלילה, עם פלאש, באיזורים קשים יותר? נלמד על מה תחום הצילום נשען ואיך ניתן להגיע לתוצאות הכי טובות בפרק זמן קצר.

הגיע הזמן למצלמה מקצועית

המצלמה היא הכלי שלכם, בלעדיו אין כזה דבר צילום. ולכן, חובה ואף מומלץ להשקיע במצלמה איכותית שתשרת אתכם לאורך זמן בנאמנות במהלך הלימודים ולאחר מכן במהלך העבודה. תוך כדי הקורס, ידריכו אתכם לגבי מצלמות מומלצות ומה באמת שווה קנייה על מנת לצלם בצורה מקצועית. רצוי לשים דגש על מבנה המצלמה ומבנה העדשה, המערכת הדיגיטלית וגם הרזולוציה. חשוב שזו תהיה מצלמה מקצועית אך לא כבדה מדי, שתוכלו להחזיק בה כמו שצריך – נוחות זה גם דבר מאוד חשוב כצלם. דבר שני, אפשר לשאול מכרים או משפחה לגבי מצלמות מומלצות ולהתייעץ עם בעלי מקצוע או המרצים בקורס עצמו.

כמה שיותר המלצות, יותר טוב. כך תסננו לפי התקציב שלכם ותקנו מצלמה איכותית מבלי לקרוע את הכיס יותר מדי (אבל תתכוננו למחיר לא זול במיוחד). חוץ מהמצלמה, הצלם גם צריך ציוד מקצועי, בהתאם לרמתו: עדשות, פילטרים, חצובות, תאורה, כבלים, ועוד. כך שזה לא בהכרח מסתיים רק במצלמה, אבל למי שרוצה לעסוק בתחום – ציוד מקצועי רק יועיל לו ויישאר איתו למשך הרבה שנים טובות.

קורס פוטושופ לצלמים

תוכנת הפוטושופ הפכה לשם דבר בעולם הצילום, ואין צלם שלא מכיר אותה. הפוטושופ משמשת בעיקר מעצבים גרפיים, אבל בשנים האחרונות צברה תאוצה והפכה להיות פופולרית דווקא בקרב צלמים, שרצו ללמוד את התוכנה על מנת לא להיעזר בגורמים חיצוניים ולערוך את התמונות שלהם בעצמם. זהו רעיון חכם, היות ואפשר ללמוד קורס זה במחירים לא גבוהים כיום, וזה ישמש תוספת משמעותית לפרנסה שלכם ויתרום לזמן העבודה שלכם, במקום לשלוח למעצב גרפי שיערוך אותן. עיבוד תמונה מקצועי זה דבר הכרחי בצילום, היות ולא תמיד כל התמונות יוצאות טובות, וגם אלו שכן דורשות עריכה ואפילו הבסיסית ביותר של אור וצל, צבעוניות, חדות, טשטוש, מריחה, וכיוצא בזה. 

יצירת קשר מהירה